Shop Mobile More Submit  Join Login
DEMOcracy by zfk DEMOcracy by zfk
DEMOcracy
-you are using DEMOcracy
plea$e purcha$e to full version.
[link]

“MANİPULE DEMOKRASİ HİKAYELERİ”
Sergi
Kargart Kadıköy

“Manipüle Demokrasi Hikayeleri” adlı sergi, yaşamla olan eleştirel politik, toplumsal ve siyasi bakışın tekrar yorumlanmasını amaçlamaktadır. Yeniden üretilip, manipülatif bir güncelleme oluşturmasının yanı sıra, bir tür “demokrasi ve demokratikleşme” yaptırım sorgulamasını görselleştirmeyi planlıyor.
Küratörlüğünü İnsel İNAL’ın yaptığı sergi; kendini var eden oluşumlar içinde bile yaptırımcı duruşuyla, seyirciye demokrasinin ne kadar manipulatif bir durum olduğunu sorgulatırken, demokrasi kavramının da kişinin yaşadığı yere, ideolojisine, hatta cinsiyetine göre değişkenlik gösterebileceğini vurguluyor.
Bir proje olarak katılımcılar arasında diyalog geliştirip, bu diyalog üzerinden yeni projeler üretilmesini amaçlayan İnal, dışarıda olanı içeri almayı ve sözün söyleyemediklerini görselleştirmeyi hedefliyor.

Sergi 09-18.12.2011 tarihleri arasında KargART’da gezilebilir.

Sergide yer alacak sanatçılar:

Beyza TANYOLAÇ, Can SADAY, Ceren UZUN, Eda ÖNDER, Emine ÇÖRDÜK, Fırat BİNGÖL, Güler AŞIK, Güneş HÜSEYİNKULU, Harun TÖLE, Itır DEMİR, Memet ÖĞÜT, Özge ÜNLÜTÜRK, Safiye BAŞAR, Seçkin TERCAN, Sefa FEYZİOĞLU, Yeşim USTAOĞLU, Barasinga, Saliha KASAP, Yusuf Murat ŞEN
:iconzfk:
zfk Featured By Owner Dec 16, 2011  Student General Artist
Binary yıldırım:
''Bu bilişim fazla kafayı yorarsan sıyırırsın. Kullanacaksın nimetlerinden kullanıp işini göreceksin. Kafayı taktın mı o zaman işin kötü.''
Reply
Add a Comment:
 
×Details

Submitted on
December 16, 2011
Image Size
425 KB
Resolution
1000×1000
Link
Thumb
Embed

Stats

Views
924
Favourites
1 (who?)
Comments
1
×